Všimla som si, že dnes je už na trhu viacero parných mixérov, ktoré majú pomôcť maminkám pripraviť príkrm pre svoje ratolesti nielen oveľa rýchlejšie, ale hlavne zdravšie, keďže je známe, že pri parení sa udrží v potrave oveľa viac živín.
………………
Ja som sa však rozhodla práve pre Tommee Tippee pre jeho jednoduchosť ovládania a páči sa mi, že parenie aj mixovanie prebieha v tej istej nádobe, čiže nie je nutné nič prekladať, prelievať… A pri dieťati, ktoré sa už stavia na nohy a treba byť nonstop pri ňom je to na nezaplatenie. Do zásobníka stačí naliať trochu vody, do priehľadnej parnej nádoby nahádzať zeleninu, ovocie, mäsko, čokoľvek, čo chcete pripraviť.
………………
Dávam všetko dokopy, nech je to ešte jednoduchšie, nadstavím si čas parenia, čas mixovania, čo je väčšinou len pár minút, stlačím štart a keď je obed pre môjho drobca hotový, mixér ma na to upozorní zvukovým signálom. Samozrejme dá sa navoliť parenie a mixovanie aj zvlášť, ja ho preto využívam občas len ako mixér pri bežnom varení, keďže ho mám vždy po ruke. Zatiaľ mixujeme na hladkú kašu, ale neskôr postačí kratší čas mixovania a pokrm zostane hrudkovitejší.

……………………

Príde mi to dnes už ako nenahraditeľná pomôcka každej mamičky, keďže tým ušetrí nielen čas, ale aj kuchyňa zostane čistá, použije sa minimum riadu a hlavne netreba sledovať čas a konzistenciu počas prípravy. A nemôže sa stať, že na to človek zabudne a jedlo sa rozvarí.
Parný mixér Tommee Tippee má aj pekný dizajn, hodí sa nám do našej bielej kuchyne, je spratný, jednoduchý na údržbu, využiteľný aj pri starších deťoch.