Home Baby care Aký nočník vybrať? Skúste ten, čo učí samostatnosti

Aký nočník vybrať? Skúste ten, čo učí samostatnosti

Šikovný pomocník pri každodennej hygiene

15

Byť skvelými rodičmi je pre každého obrovská výzva a každý si túto rolu rád naplno užíva.  Rodičia majú dnes obrovské možnosti, ktoré im uľahčujú výchovu svojich ratolestí. Funkčnosť a flexibilita výrobkov je pre každého rodiča jednoznačne vítanou výhodou.

Ak aj vy patríte k rodičom, ktorí si kladú otázky „ Ako vybrať nočník? “ a „Aký nočník kúpiť?“ možno vám rozhodovanie uľahčí práve tento článok.

Belgická značka CHILDHOME je na našom trhu ešte stále sviežou novinkou a tentokrát nás prekvapil nočník Childhome 3v1. Detský nočník, ktorý slúži ako klasický detský nočník, detské sedadlo na WC dosku a ako stupienok do kúpeľne k umývadlu, kde sa dieťa učí samostatne hygiene.

Prečo práve nočník 3v1 od CHILDHOME?

Krok po kroku naučí deti samostatnosti – od odplienkovania a učenia sa na nočník, cez chodenie na záchod, až po samostatnú hygienu v kúpeľni. Nahrádza až 3 samostatné produkty. Nočník sa veľmi ľahko vyprázdňuje a čistí, pretože má samostatnú nádobku, ktorá sa dá aj uzavrieť. Preto sa s nočníkom manipuluje ľahko a túto výhodu ocení každý člen rodiny, na ktorého práve vyjde služba.

Zaoblený tvar je pre dieťa bezpečný aj pohodlný. Často sa rodičia snažia dieťatko na nočníku zabaviť rôznymi aktivitami, preto je dôležité aby bolo aj dlhšie sedenie pohodlné.  Vďaka protišmykovým nožičkám sa nešmýka po podlahe a tým zaručuje bezpečnosť v každej polohe.

kedy zacat s nocnikom?

Od nočníka k samostatnosti
nocnik childhome 3v1
Ako nájsť správny nočník a od kedy sa používa?

Pri využití protišmykového detského stupienka na každodennú hygienu má dieťa istotu bezpečia, čo ho podnecuje k opakovanému používaniu – a tým aj k vytvoreniu si správnych hygienických návykov.

Nočník vo funkcii samostatného sedadla na WC dosku tiež u detí odbúrava strach a rodičom uľahčuje bez problémov absolvovať tento prechod medzi nočníkom a samotným sedením na doske.  Tento multifunkčný pomocník ponúka viacero farebných prevedení.

Kedy je ten správny čas na nočník?

Odkedy sa nočník používa? Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď, pretože každé dieťa je jedinečné a vyžaduje si individuálny prístup. Veľa z príznakov, kedy je dieťa pripravené odpozorujete aj samy, pretože vy najlepšie poznáte svoje dieťatko. Pred nástupom do materskej škôlky sa vyžaduje aby dieťa už ovládalo pýtať sa na toaletu samostatne, preto by sme už pred nástupom mali v dostatočnom čase budovať u detí tento návyk.

Ako naučiť dieťa na nočník?

Začnite oboznamovať dieťa s nočníkom, usaďte ho naň, ak si myslíte, že je práve vhodný čas. U niekoho to môže trvať len niekoľko týždňov, no tiež aj niekoľko mesiacov. Je dobré nechať si na to priestor a čas. Nič sa nedá urýchliť, pretože aj na nočník musí dieťa dozrieť. No doma je dobré mať nočník pre každý prípad od 15 mesiacov. Veríme, že s otázkami  „ Ako vybrať nočník? “ a „Aký nočník kúpiť?“ sme vám aspoň trochu pomohli, či poradili.

Cena nočníka Childhome 3v1 je 47 EUR a za trojkombináciu a vybrať si môžete zo štyroch farieb.

najlepší nočník childhome zlty modry ruzovy