Skladovanie potravín

Rozhodli ste sa pripravovať vlastnú detskú stravu? Je dôležité dbať aj na jej správne uskladnenie. Chcete predsa, aby vaše domáce pyré vydržalo čo najdlhšie čerstvé, chutné a predovšetkým dobre uskladnené, tak aby vydržalo čo najdlhšie.

V tomto článku nájdete niekoľko vynikajúcich typov, ako spoľahlivo uchovávať detskú stravu.

Skladovanie stravy v chladničke a mrazničke

Ukladanie domácej detskej stravy v chladničke je veľmi výhodné z krátkodobého hľadiska. Po uložení do chladničky si môže váš drobec pochutnávať na detskej strave až 48 hodín. Detské pyré odporúčame skladovať v samostatných nádobách. Keď ich nestihnete spotrebovať do 48 hodín, môžete ich zmraziť. Následné rozmrazovanie bude jednoduchšie, ako rýchla príprava, keď sa ozve hlad. Nezabudnite si na nádobky napísať dátum, aby ste vedeli, ktoré pyré spotrebovať skôr.

Mrazené detské pyré v kocke

Najlepším a najpohodlnejším spôsobom, ako skladovať domácu detskú výživu je mrazenie. Miesto nádobiek môžete použiť aj zatváracie vrecká či formu na ľad. Pyré nechajte najskôr zmraziť vo forme na ľad a samostatné kocky potom môžete uskladniť v inej nádobe alebo v uzatvárateľnom vrecku. Výhodou je dávkovanie. Keďže si vyberiete len toľko pyré, koľko potrebujete. Detskú výživu odporúčame uchovávať v mrazničke maximálne tri mesiace kvôli čerstvosti. V mrazničke však jedlo môže ostať bezpečne aj šesť mesiacov.

Uskladnenie stravy na cestu

Ďalším problémom, s ktorým sa rodičia pri výrobe vlastnej detskej výživy stretávajú, je jej bezpečné uskladnenie na cestách. Najlepší spôsob, ako to urobiť, je vytvoriť si vlastné vrecká na detskú výživu. Tieto vrecká sú perfektné, pretože sa dajú ľahko skladovať v izolovaných obedových taškách. Značka Infantino myslí aj na to a ponúka niekoľko produktov, ktoré vám s tým pomôžu.

Poznáte Squeeze Station?

S Infantino Squeeze Station si môžete vyrobiť a uložiť svoje vlasté kapsičky na jedlo. Je to rýchle a ľahké. Stačí ovocné alebo zeleninové pyré naliať do plniacej nádobky a zatlačiť. Plniaca  základňa Squeeze Station je protišmyková a preto zostáva bezpečne na svojom mieste. Mäkký lis zaisťuje stabilnú priľnavosť. Táto vecička je navyše vhodná do umývačky riadu, takže čistenie nie je žiaden problém. Stanica. Je ideálna pre domáce detské jedlá a smoothies, ako aj pre jogurty a pretlaky. Vaše deti si môžu vrecká ihneď užívať, alebo si ich môžete odložiť na neskôr či už do chladničky alebo mrazničky. Samozrejme, sú aj ideálnym spoločníkom na cestách.

Skladovač Squeeze Pouches

Stanica Squeeze obsahuje aj 10 jednorázových vreciek. Tie sa dajú, samozrejme, dokúpiť vo výhodnom balení. Balenie obsahuje 50 jednorázových vreciek a 50 uzáverov. Objem každého vrecka je 118 ml. Majú priehľadné okienko, teda ľahko rozoznáte obsah. Tiež je tu aj priestor na písanie dátumov, názvu a typu jedla. Všetky vrecká sú bezpečné a vhodné do mrazničky a neobsahujú BPA, PVC ani ftaláty.

Skladovač Squeeze Pouches

Infantino fľaštička Squeeze

Silikónová fľaštička s viečkom sa rýchlo stane neodmysliteľnou súčasťou vašej kuchyne. Jej veľkou výhodou je, že ju môžete používať opakovane a teda nevytvárate žiaden prebytočný odpad.

Fľaštička navyše obsahuje praktickú sponu ktorou ju pripevníte na tašku a kočík. Toto silikónové púzdro sa ľahko čistí. Je taktiež vhodné do umývačky riadu a je bez obsahu BPA, PVC a ftalátov.

Nadstavce s lyžičkou

Poslednou vychytávkou sú nadstavce s lyžičkou, ktoré môžete jednoducho pripevniť ku jednorázovým vreckám alebo silikónovej fľaštičke. Praktické lyžičky vám uľahčia kŕmenie či už doma alebo na cestách. Navyše sú dodávané s praktickým cestovným puzdrom. Aj pri lyžičkách platí, že sú vhodné do umývačky riadu a neobsahujú BPA, PVC, ftaláty.

Je už len na vás, pre ktorý spôsob uskladnenia sa rozhodnete a ktorý bude najviac vyhovovať vám a vášmu dieťatku. Značka Infantino vám v tom pomôže pri každom kroku.